Wybór Odpowiednich Opon Zimowych

opony letnie

Jeśli chodzi o opony zimowe, w większości krajów dopuszcza się zarówno opony z kolcami, jak i bez kolców, więc będziesz musiał dokonać najlepszego wyboru dla siebie i swojego samochodu. W Europie tylko Niemcy i Polska zakazały używania opon z kolcami. Oznacza to, że we wszystkich innych krajach można stosować opony z kolcami. Jedynym wyzwaniem są kierowcy, którzy w sezonie zimowym odwiedzają lub przejeżdżają przez Niemcy lub Polskę. Powoduje to problemy dla krajów nordyckich, które zimą mogą chcieć zjechać w Alpy na narty, nie będą mogły wjeżdżać do Niemiec na oponach z kolcami i będą musiały zmienić opony przed wyjazdem lub wjazdem do Niemiec.

W dzisiejszych czasach jest mniej powodów, by wybierać opony z kolcami, ponieważ dokonano wielu postępów w dziedzinie opon bez kolców. Mimo, że opony z kolcami zapewniają najlepszą przyczepność na lodzie, tak naprawdę niewiele dni w roku wymagałoby kolców. Dzięki nowym postępom w dziedzinie opon bez kolców, takich jak opony bez kolców Nokian Hakkapeliitta R3, przyczepność i trakcja rywalizują z oponami z kolcami. Nie ma zatem realnej potrzeby wybierania opon z kolcami, zwłaszcza jeśli planujesz jeździć samochodem lub odwiedzać Niemcy lub Polskę.

Opony bez kolców Nokian Hakkapeliitta R3 to najbardziej zaawansowane opony bezkolcowe na rynku i zdobyły kilka nagród. Opony te zachowują się równie dobrze na suchej, mokrej, zaśnieżonej i oblodzonej nawierzchni. Dzięki najnowocześniejszej mieszance gumowej zawierającej mikroskopijne, wielokrawędziowe cząsteczki przypominające kryształ, szorstkie jak diament. Te kryształy działają jak wbudowane kołki, chwytając powierzchnię napędową dzięki ostrym i mocnym krawędziom chwytnym. Ta koncepcja Nokian „Cryo Crystal Concept” pomaga zoptymalizować przyczepność boczną i wzdłużną opon. Specjalna mieszanka bieżnika opracowana specjalnie do opon bez kolców. Ta zimowa mieszanka krzemionkowa na bazie krio-silanu działa bezpiecznie w szerokim zakresie temperatur. Mieszanka zapewnia oponie wyjątkową przyczepność na lodzie, śniegu i mokrych nawierzchniach, zachowując trwałość. Oprócz specjalnej mieszanki gumowej wzór bieżnika został specjalnie zaprojektowany, aby zapewnić maksymalną przyczepność i trakcję dzięki pazurom chwytnym i pazurom ciętym, zapewniającym dodatkowe bezpieczeństwo w wymagających sytuacjach. Opony te są również zalecane do użytku w samochodach elektrycznych i hybrydach.

Jeśli chcesz wybrać opony z kolcami, Nokian Hakkapeliitta 9 to najnowocześniejsze opony z kolcami z technologią podwójnych kolców. Opony Nokian Hakkapeliitta 9 są również zalecane do samochodów elektrycznych i hybryd. Dzięki tym oponom masz najlepszą przyczepność zarówno na śniegu, jak i lodzie, dzięki czemu możesz bezpiecznie jeździć w zimowych warunkach. W przypadku krajów, w których panuje długa zima i obszary o bardzo oblodzonych warunkach, może to być najlepsza opcja.

Niektóre z innych korzyści wynikających z zainwestowania w wysokiej jakości opony zimowe to lepsze hamowanie, przyczepność i bezpieczeństwo. Opony zimowe zatrzymują się znacznie szybciej niż opony letnie lub na każdą pogodę. Ogólnie rzecz biorąc, opony zimowe są wykonane ze specjalnych mieszanek gumowych, które wytrzymują temperatury znacznie poniżej zera, a ich unikalny wzór bieżnika jest przeznaczony do użytku na lodzie, śniegu i błocie pośniegowym.

Więcej informacji na temat opon bez kolców można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

Steffy Alen

Steffy Alen